Registrace / Přihlášení

Sherlock je konečně připraven hledat i pro Vás!

Dobré odpoledne všem traderům. Konečně se podařilo zprovoznit objednávky Sherlocka, takže je již připraven vyhledávat desítky obchodních příležitostí i pro Vás! Od spuštění tento týden, kdy jsme jej testovali v ostrém provozu, má velice dobré výsledky, které jsme již prezentovali na našem fb profilu FinMentor Trading. Za mě osobně, když se mi tato myšlenka rodila v hlavě, tak největší přidanou hodnotou  byl ušetřený čas a také přehledný seznam příležitostí, které bych sám nikdy na 28 měnových párech nenašel. Tudíž se mi otevírá daleko větší výběr kvalitních příležitostí, které bych nikdy nebyl vlastně schopen zobchodovat. Vyhledává nejen iniciativní aktivitu velkých hráčů, ale i platné konfluence v podobě objemů, které pohání iniciativní pohyby a markerů, čili velkých filtrovaných objednávek, které jsou v trhu velice spolehlivými S/R zónami.

Hodně ušetřeného času a kvalitních obchodních příležitostí každý den přeje za FinMentor team Tomáš

FinMentor Sherlock monitor

Vážení studenti FinMentora, 

zaznamenáváme veliký zájem o náš nový vyhledávač obchodních příležitostí FinMentor Sherlock monitor, který už můžete vídat v praxi v live trading roomech nebo FB příspěvcích. 

Je pravda, že Sherlock šetří hromadu času a ukazuje nám intradenní příležitosti vytvořené silnou iniciativní aktivitou na všech zvolených podkladových aktivech, což je časově neuvěřitelná úspora. Odpadá neustálé procházení všech měnových párů či jiných podkladových aktiv, ke kterým v Ninja Traderu máte data. Vše dostanete naservírované "pod nos", na Vás pak je jen upravit dle sebe přesné patrametry obchodu.

Množí se nám tudíž objednávky na tuto vizualizaci, bohužel v zápětí doprovázené emaily, že není možno realizovat platbu. Ano, skutečně je to zatím tak. Platební brána GoPay, která realizuje platby, není ani po čtyřech dnech schopná schválit systém plateb tohoto produktu. Ne, že by byl v něčem problém, jen v jejich laxním přístupu, kdy když něco nemohou najít nebo nechápou, neozvou se sami, ale čekají na x urgencí z naší strany a teprve pak se dozvíme, že potřebují něco doupřesnit. 

Máme přislíbeno, že snad bude konečně dnes dořešeno, ale to jsme slyšeli už včera a předevčítrem. Vizualizace se ale musí tvářit, že je přístupná ke koupi, což mate zájemce, které nefunkčnost akorát naštve. Omlouváme se tedy všem zájemcům za komplikace, které nejsou způsobeny naší stranou a věříme, že platební brána GoPay se konečně "chytí za nos" a dodrží, co slíbila.

Mějte tedy prosím trpělivost, hned, jak bude možné vizualizaci objednat, budeme všechny kontaktovat formou další aktuality. 

Děkujeme za pochopení,

Hezký den,

Jirka
FinMentor team

Nové jádro našeho webu

Zdravíme všechny, co nás sledují.

Po delší odmlce jsme tu s novinkou, která navenek nebude úplně patrná, může však na část odpoledne dnešního dne vyřadit web. Několik posledních měsíců jsme pracovali na úpravě jádra webu tak, aby bylo možné začít implementovat další chystané novinky. 

Dnes by konečně mělo být hotovo a budeme přepracované jádro nasazovat. Jsou možné krátkodobé výpadky webu dnes odpoledne, prosím proto o trpělivost. 

Navenek buou změny sice minimální, avšak do budoucna nám změna ummožní budovat další části členské sekce, které bychom letos rádi spustili.

Děkujeme proto za pochopení a těšíme se na další chystané novinky.

Pěkný den,

Jirka

 

Ropa za odvoz! A 40 USD k tomu!

Tak tohle jsem za svůj traderský život ještě neviděl a nevím, jestli ještě někdy uvidím!

Od roku 1986 byla ropa dvakrát za ceny 10 USD za barel. V roce 86 a 98. Ale kam až historie grafů sahá, jsem neviděl něco jako dnes! Cena květnové ropy klesla na 0 USD za barel!!!

Američtí těžaři, kteří nemají kde uskladnit ropu, o kterou nemá nikdo zájem, už dokonce platí každý barel za odvoz a uvolněné místo. „Tady máš barel a k němu dolar. Děkujeme, že jste si ho vzali!“ Tohle je něco neskutečného!

To bude bankrotů a u traderů zrušených účtů! Nedávno mi jeden známý referoval, jak nakoupil ropu, protože už přece nemůže jít níž a bude z toho rychlý zisk. Přece ropa za 20 USD je už pod výrobními náklady! Já na to vždy říkám jednu poučku, která se mi v životě zaplatila milionkrát!

"Trh dokáže být mnohem déle iracionální, než ty likvidní."

Jsem zvědavý, jak se tohle bude vyvíjet, protože takovouhle situaci trh nezná. Buďte v tradingu opatrní, tohle zahýbe nejspíš úplně vším! Dnešek si zapamatujte!

Update - cena květnové ropy WTI v záporných hodnotách! Cena - 40 USD / barel (slovy MINUS ČTYŘICET DOLARŮ!!!)

Jirka

Zpětná vazba na VIP mentoring

Takováto spontánní zpětná vazba vždy potěší :-) I my děkujeme, Bohuslave.

Kým som sa rozhodol vstúpiť do VIP mentoringu, venoval som sa tradingu skoro 2 roky. Za ten čas som prečítal veľa článkov, kníh a napozeral niekoľko desiatok hodín webinárov, vyskúšal som aj nejaké tie kurzy o tradingu. Musím povedať, že kým som sa dostal k FinMentoru, tak som v tradingu len „tápal“, nikam som sa neposúval. Váš kurz VIP mentoring bolo to najlepšie, čo ma mohlo stretnúť... Konečne mám ucelenú a jasnú predstavu a hlavne systém, ako vyhľadávať relevantné levely na obchodovanie. Naozaj to, čo som sa od vás naučil má hlavu aj pätu. Nikdy pred tým som si nebol tak istý v tom, čo na grafoch robím.

Úprimne by som rád vyzdvihol prácu a prístup Tomáša počas osobných konzultácií. Klobúk dole, ako jednoducho a hlavne zrozumiteľne dokáže vysvetliť teóriu. Taktiež počas live roomu dokáže okomentovať reálne situácie počas vstupu do obchodu. Toto v žiadnych knihách ani nahratých vzdelávacích videách o tradingu nenájdete. Tie skúsenosti, ktoré Tomáš takýmto spôsobom predáva v roomoch sú na nezaplatenie. Snažím sa zúčastňovať na každom jednom Intraday live trading room a vôbec toho neľutujem. Vďaka tomu vidím na svojich obchodoch, že sa posúvam míľovými krokmi vpred za relatívne krátky čas. To čo som sa naučil počas VIP mentoringu za tak krátky čas je úžasné.

Tome ďakujem za vašu prácu a váš prístup.

Bohuslav

4 týdny v řadě plné zisků

Dobrý den všem, co jsou s námi.

Snad jste si užili pěkné Velikonoce, a pokud jste vyrazili na pomlázku, byla pěkná i nadílka. 

My si zase nadělili nějaké nové funkce pro náš web a Swing Club. A také jsme sobě i účastníkům Swing Clubu nadělili už třetí týden v řadě bez jediné ztráty! 

Co se týče nových vylepšení pro Swing Club, vyslyšeli jsme vaše volání po filtru dle data vytvoření levelu. Vzhledem k tomu, že jsou nyní dva swingové roomy týdně, filtr posledních sedmi dnů nebyl dostatečný a úrovně z posledního Live Trading Roomu se míchaly s úrovněmi z předposledního roomu. Nově tedy můžete filtrovat i podle data vzniku a ihned tedy víte, které úrovně jsou ty nejnovější.

Dále jsme přidali poznámku při přehledu pauzovaných obchodů. Nově tedy budete informováni nejen od kdy, do kdy pauzujeme danou měnu, ale také důvod pauzy, případně další doplňující informace.

Dále jsme přidali možnost více obrázků v jedné aktualitě, což nám dá lepší možnosti obrazově popsat některé situace, například v zajímavých obchodech.

To by bylo k naděleným novinkám. Co nám ale nadělil Swing Club?

Nedávno jsem psal článek o zhodnocení uplynulého kvartálu, kde jsem zmiňoval období "sucha" na začátku roku. Teď ale jedeme na povodňové vlně! Mrkněte na obrázek - screen z našeho Swing Clubu.

Za 4 poslední týdny 20 realizovaných obchodů. Jedna ztráta a pak 19 zisků v řadě! To je +600 pipů zisku za 4 týdny! Dostali jsme přes Velikonoce několik zpráv od studentů, že se jim během tohoto měsíce zaplatila celá investice do vzdělání včetně vizualizací a z toho máme vážně radost!

Jen chci upozornit, že takovéto série zisků nejsou úplně běžné, stejně jako období sucha ze začátku roku. Zatím ale jedeme na vlně zisků, tak uvidíme, co přinese tento týden :-)

Pipům zdar!

Jirka

Zhodnocení Q1-2020 v našem Swing Clubu

Pěknou neděli.

Dnes mám pro Vás delší článek, hodnotící uplynulé první čtvrtletí tohoto roku v rámci našeho Swing Clubu.

Dostáváme v poslední době hodně dotazů ohledně našeho vzdělávání. Spousta z nich vede k našemu Swing Clubu. Někteří z nováčků na burze se ptají, kolik mohou pravidelně měsíčně vydělávat, pokud se k nám připojí. Ti, co už se na burze nějakou dobu pohybují, se většinou neptají na pravidelné měsíční vytahování peněz z burzy, ale zajímá je dlouhodobější pohled, což je rozhodně správnější pohled.

Burza totiž nefunguje jako zaměstnání. Za pravidelné sezení u grafů nedostáváte stále stejnou odměnu, ale jsou lepší a horší časy. Málokdo Vám ukáže, že existují i ztráty a že řada ztrát může být i nepříjemně dlouhá, ale přesně i toto se při obchodování stává. Jen se to moc nehodí do marketingu…

Abych se tedy pokusil odpovědět na časté dotazy týkající se našich výsledků, podíváme se na výpis našeho Swing Clubu za uzavřené první čtvrtletí tohoto roku. Swing Club je nedílnou součástí všech našich kurzů a každý účastník tak může sledovat naše predikované obchodní úrovně dopředu a nadále dostává v reálném čase informace o vývoji jednotlivých obchodních příležitostí. Tedy žádné komentování zpětně, ale vše pěkně dopředu a pak v reálném čase.

Přes Vánoce jsme do Swing Clubu nasazovali nové automatizace varování a po Novém roce je začali testovat.  Ne všechna fungovala hned, jak jsme si představovali a některá napomohla k realizaci některých prvních ztrát. Ale záznam je záznam a nechali jsme všechny predikované obchodní úrovně.

Když se podíváme na první tři týdny v tomto roce, vidíte kromě jediného zisku samé ztráty. Za tři týdny tedy šest ztrát a jediný zisk. Celkem -122 pipů ztráty. Několik lidí si zakoupilo naše kurzy k Vánocům a tohle určitě nebyl z jejich pohledu ideální začátek. Někteří se taky ihned ozvali, co má tohle znamenat. Přílišná očekávání a fixovanost na krátkodobé výsledky totiž často korespondují s agresivním marketingem mnoha firem a jednotlivců působících v oblasti vzdělávání obchodování na burze.

Start do nového roku se tedy moc nepovedl, ale zase nic, co by matadoři burzy neznali. Hned další týden proběhly čtyři obchody a všechny skončily profitem, ani jedna ztráta. Ze ztráty ze začátku roku jsme umazali téměř 100 pipů, měsíc ale i tak končil v mírné ztrátě.

Až do jedenáctého týdne se swingům příliš nedařilo a v součtu jsme se stále motali kolem nuly či v lehkém plusu i mínusu. Pro nás tohle bylo nejdelší ztrátové období, které prezentujeme ve Swing Clubu. Někteří noví studenti to těžce nesli, což je pochopitelné, když začali obchodovat sérií ztrát a několik týdnů se drželi kolem nuly. Naštěstí se dařilo alespoň intraday obchodování, ale jelikož z intradaye žádný záznam obchodů nevedeme, viděli to pouze studenti VIP Mentoringu v Live Trading Roomech a  jejich záznamech.

Pak se ale situace konečně obrátila a trhy opět začali reagovat, jak mají. Za poslední 3 týdny prvního kvartálu raketa do zisku. V těchto třech týdnech jsme realizovali 16 obchodů, z toho jednu jedinou ztrátu. V těchto třech týdnech ve Swing Clubu realizoval zisk +219 pipů ve 12. týdnu, rovných +100 pipů ve 13.týdnu a +177 pipů ve 14. týdnu. Celkem tedy 496 pipů!

V mentoringu tohle říkáme všem. Neočekávejte od burzy stabilní měsíční příjem. Mohou totiž přijít týdny či měsíce, kdy se budete pohybovat kolem nuly. A potom jedním měsícem vyděláte na další tři měsíce dopředu. Obojí je sice extrém a většinou nejsou tak dlouhá období ztrát, ani tak dlouhé řady zisků, ale jsem rád, že Vám i oba tyto extrémy na uplynulém čtvrtletí mohu ukázat.

I pro nás tohle swingově horší období bylo nezvykle dlouhé, ale ve zvýšené volatilitě jsme si skóre zlepšovali intradenními trejdy, které se počtem pipů na obchod velmi přiblížily původnímu swingovému obchodování.

Celkem tedy za kvartál téměř +500 pipů zisku na swingových obchodech i přesto, že se na začátku roku swingovému obchodování příliš nedařilo, protože trhy zažívají velmi náročné období nejistoty, paniky a zřejmě celosvětový přechod do recese.

A další častá otázka. A jaké je to tedy zhodnocení? Pro každého jiné. I proto je Swing Club veden v pipech. Studenti s menšími účty většinou riskují větší procento účtu a u swingového obchodování se pohybují i u 2% risku na obchod. Naopak někteří naši studenti - majitelé větších účtů se v risku pohybují i jen okolo 0,5% risku na obchod. Už jen z tohoto vyplývá, že zhodnocení bude mezi studenty dosti rozdílné.

A kolik že to bylo u nás v penězích? Ti, co už nás nějakou dobu sledují, vědí, že se naše pozice pohybují zpravidla mezi 2-3 loty na obchod. Administrace našeho webu (zatím) neumožňuje vkládat do aktuality víc obrázků, ale vložím jej do postu na FB. Uvidíte tam výpis obchodů a jejich zhodnocení z posledního týdne, aby bylo jasné, že Vás neučí někdo, kdo obchoduje mikroloty. Jen zhodnotím pro ty, kdo nechtějí rozklikávat FB, na výpisu je v různých měnových párech zisk přes +80.000 Kč za týden! Sami už si můžete dopočítat, kolik že to bylo za kvartál ;-)

Kdo se k nám bude chtít připojit, má možnost navštívit náš Swing Live trading Room Trial, kde naživo uvidíte zhodnocení uplynulých obchodů i vyhledávání nových obchodních příležitostí. Po 14 dní užívání trialu budete dostávat i emailové aktualizace stavů jednotlivých obchodů a aletry na důležité situace.

Vážní zájemci mohou využít rovnou některý z našich videokurzů. Poslední volné místo je i pro VIP Mentoring, protože počet studentů, se kterými nyní aktivně pracujeme je momentálně na hraně našich sil a volného času. Po zaplnění posledního místa na nějakou dobu VIP mentoring zavřeme pro nové členy, dokud ze studentů ve výuce zase neuděláme samostatné trejdry a neuvolníme si ruce pro další zájemce.

Přeji pěkný zbytek neděle a pipům zdar.

Rozpis Live Trading Roomů 04/20

Dobrý večer,

rozpis Live Trading Roomů na duben je zde.

Možnost registrací už je ve Vaší klientské sekci.

Jirka

+2200 USD za noc na úrovních predikovaných ve Swing Clubu

Dobré ráno všem traderům.

Ze včerejšího Swing Live Trading Roomu, kde jsme přidávali 8 nových úrovní, byly přes noc 2 obchody realizovány.

Na prvním GBP USD jsme realizovali zisk +1600 USD, nabírali zde i dokup. Druhý zisk na NZD USD jsme realizovali +600 USD. Dohromady 84 pipů.

Celkem fajn probuzení. Kdo nebyl s námi, právě o tyto ziskové pipy přišel :)

Pěkný den i Vám, 

Tom
FinMentor team

Novinka ve Swing Clubu

Dobrý večer všem obchodníkům,

mám radost, že jsme v našem Swing Clubu dotáhli další novinku, resp. několik novinek.

Nedávno jsme přidali automatické varování, že se do trhu chystá vstoupit měnový pár, kde je jedna měna již v obchodě. Toto varování je dobré, pokud máte menší účet a pro rozumné zisky jste nuceni riskovat doporučená 1-2% na jeden obchod. Pokud totiž zaráz vstoupíte do více obchodů na stejné měně (například EURUSD a GPBUSD - v obou případech měna USD), v podstatě v ten moment riskujete dvojnásobek, než jste chtěli u jednoho obchodu, protože oba měnové páry budou pozitivně či negativně korelovat a pokud bude pohyb vyvolaný právě měnou USD, je pravděpodobné, že na obou obcodech se situace bude vyvíjet podobně. Můžete tak mít velmi rychle dvojnásobný zisk, ale taky dvojnásobnou ztrátu. Prostě riskujete 2x tolik a v podstatě na jeden obchod. Právě proto jsme přišli s varováním, abyste měli prostor na úpravu pozic.

Dnes jsme k tomuto přidali další vychytávku. Pokud dojde během krátké doby na stejné měně ke dvěma realizovaným ztrátám, dostanete informaci, že jsme přijali druhou ztrátu na jedné měně a že bude lepší urgentně zapauzovat všechny další měnové páry s danou měnou.

Swing Club rovněž automaticky pozastaví vstupy do dalších obchodů s danou měnou a pokud by se měly realizovat, budou zrušeny. Pokud už bychom byli v obchodě na té samé dotčené měně a budeme u počítače, budeme se snažit řídit manuálně. Odpauzování dané měny pak bude probíhat taktéž manuálně naším zásahem, až uznáme za vhodné po uklidnění dané měny. Předplatitelé Swing Clubu tak získají další cenné informace a varování, aby mohli na své obchody patřičně reagovat.

A protože Swing Club teď už generuje opravdu velké množství informací a o každé zasílá informativní emaily, přidali jsme možnost nechat si emaily zasílat na jiný email, než kterým jste se registrovali. Mnoho lidí při registraci netušilo, že jim může chodit až tolik informací a po této možnosti jste volali. Tak tady ji máte.

Možnost zadat separátní  emailový účet pro informace ze Swing Clubu najdete v klientské sekci po kliknutí na Vaše jméno. Pokud zůstane nevyplněno, budete emaily Swing Clubu i nadále dostávat na email, na který jste se registrovali.

Doufám, že se Vám novinky budou líbit a že další varování a informace generované Swing Clubem oceníte, až Vám pomohou chránit Váš obchodní účet.

Pipům zdar,

Jirka
FinMentor Team

Masakr ve Swing Clubu

Dobrý večer všem.

Poslední týden je na trzích ve znamení vysoké volatility, zato ale nabízí nespočet obchodních příležitostí. 

Včera večer účastníci našeho Swing Clubu obdrželi informace o více než deseti nových obchodních příležitostech, na které se chystáme. Už v noci se realizoval první swingový obchod se ziskem 30 pipů. Před polednem se účastníci Swingového Live Trading Roomu a Trialů dozvěděli, proč cheme obchodovat zrovna takto a kde vidíme všechny konfluence pro vstupy a bariéry pro výstupy.

Po poledni se pak realizovala smršť aktivovaných emailů z našeho Swing Clubu s informacemi o vstupech do zóny testu jednotlivých obchodů a velmi brzy poté i informace o vstupech do obchodů samotných. 

Neskutečně se zvedla volatilita a trhy skákali o desítky pipů jako splašené. Z našeho Swing Clubu chodily další a další informace o vstupech do zón testů a varování, že jedna z měn daného páru je už v aktivním obchodě. Toto je ve Swing Clubu novinka tohoto týdne. Pomáhá nám hlídat, abychom nebyli v trzích příliš mnoho penězi na jedné měně.

Do série zisků nám stihl padnout jeden stoploss, který se ze zisku otočil a inkasoval snad během minuty. Když pak další trejd naopak skočil během jedné vteřiny do profitu skokem o skoro 100 pipů, už nebylo záhodno v trzích zůstávat a trejdy jsme zapauzovali. Co všechno se stihlo realizovat vidíte na obrázku. Jeden ze zhodnocených obchodů se realizoval včera, dva předevčírem a zbytek dnes během jedné hodiny. Po zapauzování trhy zasáhly ještě další naše levely a skončili by zisky. Ale v tradingu kdyby není, počítá se uzavřené. Já měl ale po 100 pipových skocích pomalu hnědé kalhoty, takže raději pauza, konec, zvonec. Ne všechny obchody byly nabrány i s jejich dokupy, tedy ne celé pozice. I tak ale +219 pipů ve Swing Clubu v tomto týdnu je slušný skok vzhůru.

Kdo sleduje naše obchodní úrovně, asi se dnes s námi zapotil. Byl to zatím nejostřejší test našeho Swing Clubu, kdy v krátkém čase odesílal zatím největší množství informací. Ale kdo stíhal informace sledovat a držet krok, má dnes veselé odpoledne :-)

Pokud chete více informací o našem stylu obchodování, mrkněte na hodinové video, kde Vám lecos objasníme a můžete si po něm náš Swingový Live Trading Room rezervovat. Odkaz na video ZDE.

Pěkný zbytek dne,
Jirka

Volný pád

Dobré ráno všem.

Co se teď děje na trzích, to se často nevidí. Kvůli obavám z dopadu koronaviru na průmysl a ekonomiku začal v minulém týdnu prudký pád akcií. Jelikož se to dalo čekat, centrální banky byly připravené a ihned začaly snižovat sazby, aby byl levnější přístup k penězům.

Americký FED překvapil, když snížil sazby ne o 0,25%, což bývá běžný skok, ale rovnou o 0,5% a ještě slíbil do trhů nalít hotovost v celkové výši 1 bilion USD. Další centrální banky se rychle přidaly a tak snížení úrokových sazeb obletělo svět. To ale trhy nezastavilo v prudkém pádu. Téměř jakoby ani žádný stimul nepřišel. 

O víkendu znovu zasedal FED - americká centrální banka. Za celou dobu mého obchodování na burze - od roku 2008 si nevzpomínám, že by se něco takového stalo. V neděli, což je pro FED krajně neobvyklý den, rozhodli o dalším snižování úrokových sazeb. O CELÉ 1%!!! Na nejnižší úroveň, co pamatuju - tedy 0- 0,25%. Peníze od centrální banky jsou tak téměř zadarmo a ještě je tiskne o stošest a pumpuje do systému, aby se nezhroutil.

A co na to pondělní trhy? Zatím největší propad! SP500 - největší americký akciový index o 12% dolů! Celkem od začátku roku už o 30%!  Zastavování obchodování už je na denním pořádku. Akcie už vůbec nereaguje na nějaké stimuly.

Většina lidí nejsou investoři, a když vidí, že se jim začnou hroutit jejich spoření a důchodka, rychle jdou a prodávají. A tohohle se Amerika bojí. Jejich důchodovej systém je založen na tom, že si lidi sami spoří v podílových fondech. Od roku 2016 začala do důchodu odcházet poválečná generace - něco jako u nás Husákovi děti. Generace, které jde do důchodu cca 80 milionů lidí mezi lety 2016 a 2021. Ti všichni mají důchod z větší části z podílových fondů, na které si spořili. Mohou si z nich nechat vyplácet postupně rentu, ale také je mohou prodat všechny najednou. A co si myslíte, že se bude dít, když 80 milionů lidí, kterým na tom visí živobytí a důchod uvidí, že za pár měsíců přišli o 30% úspor na důchod? Nebudou čekat na pravidelné výplaty, ale půjdou to prodat hned a všechno. A to trhy prostě nemají šanci ustát.

Nechci sýčkovat, ale výprodej podílových listů z důchodů téhle generace může být megaprů.er. Proto úrokové sazby za nula a bilion do systému. A stejně už to jede a zatím nepomáhá. Dokonce i zlato včera zažilo propad a dnes  v něm pokračuje. Začínají se vyrovnávat první ztráty z akciových trhů. Někde se ta likvidita vzít musí, i když přiznávám, že propad zlata  v této situaci mě překvapil. Zlato za týden kleslo o cca 9% a je to největší pád od roku 1983! K tomu ropa za 30 USD za barel a přátelé z Arábie jdou zvyšovat těžbu na historická maxima, aby krouhli konkurenci. Jenže v tomhle případě nejsou konkurence firmy, ale celé státy a jejich státní podniky. Začínám mít pocit že, korona za chvíli nebude ten největší problém. Vítejte v krizi.

V téhle situaci, kdy banky stříkají do systému likviditu a na mezibankovní trh proudí biliony je extrémně nerozumné nechávat otevřené pozice bez dozoru. Proto pokud se chcete nechat inspirovat naším Swing Clubem, buďte extrémně opatrní a pokud u toho nesedíte, obchodujte s minimálními pozicemi. My sami budeme zřejmě Swing Club obchody pauzovat častěji než jindy. Jsou totiž chvíle, kdy je mnohem lepší stát bokem trhů, chvíli počkat a učit se. Takovéto situace vás totiž nepotkávají každý den, a pokud chcete v trzích přežít dlouhodobě, je lepší nedělat alotria a mít trochu pokory.

 

Jirka
FinMentor Team

ZÁZNAM SWING ROOMU ZE 16.3.2020

Dobrý den,

v sekci záznamy LTR mají všichni klienti přístup ke včerejšímu velmi důležitému SWINGovému Live trading roomu. Důležitý je proto, že je tam zmíněno doporučení, jak se k trhům chovat v této velmi volatilní době. Mimo nové levely, které jsme včera stanovili a ze kterých již dnes vyplynulo na 2 obchodech 43 pipů (NZD CAD long 0,8402 a EURUSD long 1,1005 ( vytvořen 2.3.) )

Buďte prosím opatrní, je třeba trhy teď zvláště u swingů hlídat a řídit. Klíčem k ziskům bude teď časté řízení a perfektní money management) Jinak pro absolventy VIP mentoringu, pokud jste u Intraday obchodů, je zde spousta krásných situací ke sbírání pipů navíc 😉

Přeji hodně zdaru,

Tom

Pauza swingů přes víkend

Pěkný pátek všem. 

Světové události během jednoho týdne - panika kolem koronaviru a karantény celých států, zvyšování produkce ropy, o kterou nikdo nestojí a tisknutí bilionů (číselně 1.000.000.000.000) dolarů, jenů, eur, yuanů na podporu ekonomik, které se  po takovéto zprávě sice chvilkově zotaví, ale jak to vypadá, je to spíše jen korekce pádu.

Ve světle těchto událostí přes víkend zcela určitě budeme pauzovat všechny swingové obchody z našeho Swing Clubu. Během víkendu se nejspíše odehraje tolik změn, že dost pravděpodobně bude pondělí otevírat řadou gapů, případně po otevření trhů nás čeká pořádná volatilita. 

Může to být sice skvělá příležitost pro rychlý zisk, ale také pro rychlou ztrátu a možná i zatraceně větší, než jste čekali a počítali na hodnotě stoplossu (viz. minulý článek).  Zažil jsem podobné události cca před deseti lety a to, co může vypadat jako pohádkový zisk se může velmi rychle otočit do smazaného účtu, zvláště pak, pokud s naprostou jistotou nevíte, co děláte a riskujete v této situaci tak, jak byste riskovali za běžné situace.

Tohle není běžná situace. V trzích létají násobky běžné likvidity a mnohem častěji než kdy jindy vídáme jednorázové objednávky v řádech vyšších stovek lotů. Mnohem více se projevují intervence centrálních bank a volatilita je opravdu nezvykle vysoká. Proto odpauzujeme zase nejdříve  v pondělí podle aktuální situace.  

Pěkný víkend a buďte opatrní!

 

Jirka
FinMentor Team

Odpauzování swingů po pondělních mega pohybech

Dobrý den všem,

trhy se nám trošku uklidnili, tak opět zapínáme Swing Club. Velké pohyby, kterých jsme byli v tomto týdnu svědky znamenají poměrně velké riziko a je lepší stát chvíli bokem a jen pozorovat. Může se zdát, že velká volatilita a jasně vzniklý shortový trend jou skvělou příležitostí pro zisk, ale nikdy nevíte, co se z paniky vyloupne.

Pamatuji si na jeden květen a tuším rok 2010, kdy nastal obrovský výprodej na akciových indexech. Zdálo se, že jít short bude skvělý zisk, protože trh jen letěl dolů. Já naštěstí zůstal stát bokem, protože v neznámých a nestandardních situacích je lepší pozorovat a učit se. Trhy ten den udělali limitní pohyb - tedy maximální možný pro daný den, pak se zastavuje obchodování. Když se po nějaké době opět začalo obchodovat, burzy anulovali velkou část pohybu dolů a obchodování pokračovalo o několik stovek ticků výše, než bylo přerušeno. V ten moment spousta tarderů, která naskočila short do volného pádu a před zastavením obchodování bylo v pěkném zisku, rázem bylo v obrovských ztrátách, často přesahující velikost účtu. Dohra byla žaloby na banky a exekuce, ale nikomu se pokud vím, nepodařilo dosáhnout vrácení peněz.

To, co se stalo v pondělí je přesně důvod, proč máme v trhu vždy aktivní jen jeden trade pod cenou a jeden nad cenou. Všechny vzdálenější obchody jsou v platformě zapauzovány právě kvůli situaci, kdy příjde nečekaná zpráva a trhy "uletí" i o 1000 pipiů. 

Většina brokerů tuhle funkci nepodporuje, tak doufáme, že máte své pozice u někoho, kdo tohle umí. Pokud ne, stačí jediný takový den jako v pondělí a můžete být po probuzení bez účtu.

Do našeho Swing Clubu necháváme doprogramovat funkci, která Vás na takové situace dokáže upozornit, pokud tohle Váš broker neumí. Mohlo by Vám to tak dát alepoň čas na to, abyste pozice ručně zavřeli.

Swingy jsou tedy odpauzovány, dávejte ale velký pozor a buďte opatrní. Může se jednat o ticho před bouří.

Pěkný den a pipům zdar,

Jirka
FinMentor Team

Jde to! Výpis od brokera našeho studenta +72.000 Kč za den

Zapomeňme teď chvíli na novou obchodní válku mezi Saudy a Ruskem, potažmo USA. O vikendu nám jeden z našich studentů poslal výpis z platformy z obchodů za jeden den a udělal nám opravdu radost. 

Výpis můžete vidět na přiloženém obrázku. Tento náš "žák" je s FinMentorem zhruba rok a prošel naším VIP Mentoringem. Cílem mentoringu je samostatný ziskový trader a u tohoto studenta se to povedlo na jedničku s hvězdičkou. Jako všichni začínal s relativně malým účtem, který postupně navyšoval zisky z tradingu a jak se dařilo a zvedala se důvěra v náš systém, dofundovával účet i z dalších svých prostředků. 

Teď zhruba po roce je z něj zcela samostatný trader, který se dostal tam, kam většinou chtějí všichni. Ke svobodě. Sám sice říká, že zaslaný výpis je pro něj částkami zatím výjimečný, ale vydělat okolo 3200 USD za jeden den, tohle už znamená svobodu.

Být to na jednom obchodě, může se jednat o náhodu, ale jen na tomhle výpisu vidíme, že to bylo na šesti různých měnových párech. Navíc zisk 1800 USD na EUR.USD také nebyl jeden obchod, ale 5 různých! To samé AUD.USD, opět dva různé. Celkem tedy 11 různých obchodů! Je tedy jasné, že nejde o žádný jednorázový náhodný zisk. 

Jsou to pečlivě naplánované obchodní úrovně s vysokou pravděpodobností úspěchu. A pokud se tohle jednou naučíte, máte dovednost výdělku na celý život. Můžete začít s malým účtem a postupně se během roku vypracovat jako tento náš student. Pak za jediný den vydělat na celý VIP Mentoring. Jaká je tedy hodnota předávaných informací? Jsou v tomto světle naše kurzy drahé? Na první pohled to tak může vypadat, ale je to opravdu tak?

Pěkný den všem sledujícím,

FinMentor Team

 

Fundamentální zprávy a pauza swingů

Dobré ráno všem traderům,

vzhledem k fundamentálním událostem, které se přes víkend udály ( ropná válka, očekávané reakce na to razantní snížení cen ropy, rakety v Koreji, atd.atd., doporučuji zapauzovat swingy a vyčkávat. Po některých tisícipipových pohybech při open se budu ode všeho držet stranou a levely brát případně jen s potvrzením.

Tomáš
FinMentor Team

Vylepšení ve Swing Clubu

Dobrý den všem,

Dnes jsme pro Vás spustili další vylepšení našeho Swing Clubu!

Ode dneška umí hlídat a počítat dokupové pozice. Jsou k tomu uzpůsobeny i informační emaily, kdy se nově dozvíte, že dokupová pozice byla nabrána, jaké je nové BE a jak si stojíme od nové nuly.

Další věcí, která se změnila je hlídání fundamentálních zpráv a  následné pauzování měn jednotlivých swingových obchodů. Každé ráno se dozvíte, které měny a od kdy do kdy pauzujeme. Tento výhled je na dva dny dopředu, abychom zahrnuli i "noční měny". Pokud nic nepauzujeme v následujících dvou dnech, žádný email na toto téma neobržíte.

Swing Club pak v tyto časy pauzuje dané měny, nemělo by se tedy už stávat, že pustí do obchodu měnu, která nemá být aktivní. Pokud bude na dané pauzované měně zrovna nějaký trade "v obchodě", tohoto se pauza nedotkne a budeme jej dle pravidel řízení zavírat ručně dle aktuální situace. Tyto otevřené obchody si tedy budete muset pohlídat, abyste dle vyučovaných pravidel zavřeli co nejlépe před vyhlašováním fundamentu.

Další a pro dnešek poslední novinkou je hlídání měn v obchodě. Toto byste sice měli zvládnout bez problémů sami, ale pro začínající tradery toho může být naráz dost, a tak bude lepší, když na onu situaci budeme upozorňovat. Jde tedy o situaci, kdy jste již aktuálně v obchodě například na páru EURUSD.  Náhle se ale přiblížíte ke vstupu do pozice na páru např. GBPUSD. Když se tento nový obchod dostane do zóny testu, dostanete upozornění, že jste již aktuálně v jiném obchodě s USD měnou a máte si dát pozor na velikost pozice vzhledem k přeexponování účtu na jedné měně - tedy money management pozic. 

Na toto bude navazovat i příští chystaný update Swing Clubu, který bude hlídat a varovat, abychom nevstupovali do dalších obchodů se stejnou měnou, pokud tato byla v rámci x posledních hodin vícekrát ztrátová. O tom ale až potom :-) Máte se aspoň na co těšit v následujících dnech.

Věříme, že se Vám vylepšení Swing Clubu budou líbit a že nám pomůže zkvalitnit informovanost, co se kolem našich obchodních úrovní děje.

Pěkný den a mnoho ziskových obchodů přeje,

Jirka
FinMentor Team

Rozpis Live Trading Roomů 03/20

Dobrý den,

zde máme rozpis Live Trading Roomů na březen. V případě změny termínu z osobních důvodů budeme včas informovat, sledujte proto Váš email s dalšími informacemi o termínech Live Trading Roomů. Děkujeme.

Pěkný den,
FinMentor Team

 

Rozpis Live Trading Roomů 02/20

Pěkný podvečer.

Rozpis LTR v únoru bude vypadat takto. Přidáváme updaty swingových obchodů, ať Vám neutíkají pěkné obchodní situace během týdne.

Úspěšný únor přeje,

Jirka,
FinMentor Team

Swingové žně v prosinci

Prosinec krásně naděloval + 217 pipů - u menších účtů zhodnocení cca 10% za 4 týdny!
Pojďte se s námi poohlédnout za prosincovým zhodnocením.

Hned na začátku chci upozornit na 49. týden, který byl ztrátový - viz. obrázek. Celkem 38 pipů ztráty. Realizovalo se poměrně hodně obchodů, ale trhy nereagovaly tak pěkně, jako obvykle a v tomto týdnu jsme inkasovali ztrátu, i když jedna mohla skončit na Break Even, být u počítače a řídit obchod. Pak by týden skončil cca na nule, ale v tradingu žádné kdyby neplatí. I takové týdny jsou a je potřeba být na ně psychicky připraven. Na obchodování je třeba nahlížet z dlouhodobějšího hlediska a kdo Vám bude tvrdit, že má všechny týdny vždy ziskové, nejspíše Vám lže a pokud ne, seznamte nás, rádi se něco přiučíme:-)

Tak jak byl první týden nadprůměrně špatný, byly naopak další týdny nadprůměrně dobré. Za zbývající tři týdny jsme realizovali jen 2 ztráty a v posledních dvou uzavřených týdnech dokonce beze ztrát. Celkový výsledek za poslední 4 uzavřené týdny tedy 217 pipů.

Když jsme vytvářeli kurzy Swing Basic a Swing Profesionál, které vznikaly po mnoha žádostech o levnější variantu našeho VIP Mentoringu, hodně jsme si lámali hlavu s cenou. Nakonec jsme si řekli, že naším cílem bude, aby se cena kurzu pokud možno vrátila za dobu členství Swing Clubu, kterou člověk obdrží při zakoupení kurzu. Počítali jsme se začátečnickými účty 100.000 Korun a riskem maximálně do 2% na jeden obchod. Při průměrném risku kolem 30 pipů na swing jde o pozici cca 0,2 lotu - tedy cca 2 dolary na jeden pip.

Kdo se k nám tedy připojil a obchodoval s námi, i s malým účtem a pozicemi viz. výše, přišel si na necelých 450 USD. Po odečtení komisí (dobrého) brokera máte zaplacen celý kurz Swing Basic. Za jeden měsíc! Jaké je tedy zhodnocení za měsíc? Ano, podle výše Vašich komisí to bude okolo 10% zhodnocení za 4 týdny!

Pro kurz Swing Profesionál jsme uvažovali cca dvojnásobné účty klientů tedy průměrnou pozici cca 0,4 lotu. Tady už se dostáváme k zajímavější částce těsně pod 900 USD. A opět je kurz téměř zaplacen za 4 týdny! Ale i pokud byste měli "jen" stotisícový účet, přístup do Swing Clubu máte ne na jeden, ale na 3 měsíce, tedy opět dost na to, aby se Vám celý kurz mohl vrátit i s malinkou pozicí!

Mám obrovskou radost, kam se naši studenti podle ohlasů za rok 2019 posunuli. Mile nás překvapily ohlasy na videokurzy, které jsou v letošním roce nové. Věta jednoho ze studentů, který prošel všemi našimi kurzy a znalý konkurence, mi nepřestává znít v hlavě. Budu citovat.: "Váš nejlevnější základní kurz by spousta lidí v ČR prodávala jako svůj TOP produkt. Jsou vidět zkušenosti v předávání informací z mentoringu." 

Věřím, že v příštím roce budou ohlasy a spokojenost studentů jen rostoucí. Před Vánoci jsme spustili nový, automatizovaný Swing Club, který budeme v příštím roce ještě vylepšovat. Rosteme s Vámi a budujeme tu platformu, která jak věříme, bude pro Vás skvělým odrazovým můstkem k samostatnému ziskovému tradingu!

Děkujeme za přízeň v tomto roce a těšíme se na společný růst v roce 2020.
Šťastný Nový rok,

Jirka,
FinMentor Team

 

Rozpis Live Trading Roomů 01/20

Dobrý den,

posílám rozpis Live Trading Roomů pro měsíc leden a přeji hodně ziskových obchodů,

Jirka
FinMentor Team

PF 2020

Kolegové tradeři,

máme radost, že mnoho z Vás nám letos projevilo důvěru a absolvovalo některý z našich kurzů. S radostí pozorujeme, jak jste se stali konzistentně ziskovými, nebo se k tomuto cíli výrazně posouváte. Děkujeme za velice pozitivní ohlasy jak na samotný mentoring, tak na videokurzy, které jsou v tomto roce nové. 

Díky Vaším zpětným vazbám se sami posouváme vpřed a celý FinMentor postupně roste. Zítra spouštíme nový, vylepšený Swing Club a věříme, že jej budete sledovat ještě raději.

Děkujeme za přízeň v tomto roce a pro rok příští přejeme kromě zdraví také stabilní zázemí pro ziskový trading a samozřejmě také výraznou převahu ziskových obchodů minimálně s vyrovnaným RRR :-)

Krásné a klidné svátky přeje,
FinMentor

Spustili jsme nový Swing Club!

K Vánocům jsme si nadělili nový Swing Club!

Jsem rád, že se podařilo ještě v tomto roce a vyhodnocování obchodů zadaných ve Swing Clubu už funguje automaticky a v reálném čase! Stránky jsou napojeny na FXCM data, která používáme pro analýzu a z nich jednou za minutu vyhodnocuje stav zadaných obchodů.

Přibyly nám nové stavy o kterých budete v reálném čase informováni.

1) Pokud trh překročí hranici 66% vzdálenosti mezi vstupem a profitem, dostáváme se do "zóny testu".

2) Z té se trh může dostat buď na vstup, kde dostanete avízo o vstupu do obchodu

3) Nebo projede zpět profitem a pokud překročí 1,2 x vzdálenost mezi vstupem a profitem, dostaneme email, že je level pravděpodobně zrušen (otočka) a že vyžaduje naši pozornost a vyhodnocení. Pokud jej ve Swing Clubu nevyhodnotíme a ručně nepřepíšeme zpět na validní obchod, automatika level vyřadí a zruší.

4) Pokud trh vstoupí do obchodu a jde směrem k profitu, po uražení 66% této vzdálenosti dostanete informaci o posunu StopLossu. (Automatika Swing Clubu jej nastaví pod low reakce u long obchodů nebo nad high reakce u short obchodů.) Vy si posun SL nastavte dle logické zóny podle naší výuky (to naše automatika zatím neumí).

Přibyla také možnost filtrovat obchody podle vzdálenosti od vstupu, což si myslím, že bude nejčastěji využívané nastavení:-)

Hned po zapnutí hlídání levelů jste mohli vidět několik hlášení. Trh se dostal do zóny testu a následně udělal reakci k profitu a dál, kde náš Swing Club správně vyhodnotil otočku a zrušení levelu, o čemž jste dostali další email. Jeden trade avizovaný byl zobchodován již dříve, ale nebyl mu změněn status, tak se zrealizoval a ukončil. Další obchod se dostal rovnou na vstup a zatím jsme v pozitivně vypadajícím obchodě.

Chystáme další vylepšení, která budou brzy, například ohledně hlídání zpráv či dokupů, které SC ještě automaticky neumí. Těšte se, v příštím roce to bude jízda!

Pěkné svátky přeje,
FinMentor Team

Rozpis Live Trading Roomů 12/19

Dobrý den,

v  obrázku najdete rozpis Swingových LTR na prosinec. Pozor změna, dva LTR budou tentokrát v pátek, jeden ve čtvrtek.

Intradenní LTR budou vyhlašovány postupně, sledujte tedy Telegram a emaily. 

Úspěšný prosinec přeje

FinMentor Team

Rozpis Live Trading Roomů 11/19

Dobrý den všem,

jsme zpět z Trading Holiday 2019, který se opravdu povedl. Nikdo neodjížděl ztrátový a ti nejlepší vydělali za dva obchodní dny více jak polovinu ceny trading-dovolené. 

Teď už jsme ale zpět a opět pokračují naše společné Live Trading Roomy, kde se můžete zlepšovat pod vedením FinMentora. Rozpis najdete v obrázku.

Hodně ziskových trejdů přeje
FinMentor Team

Rozpis Live Trading Roomů 10/19

Dobrý den všem,

po menší odmlce jsme zpět a opět najíždíme do tradingu naplno! Na konci měsíce nás čeká akce Trading Holiday 2019, kde se s některýmy z Vás uvidíme naživo, jinak se uvidíme a uslyšíme v živých obchodních místnostech v termínech viz obrázek.

Hodně ziskových pipů přeje

FinMentor Team

Rozpis Live Trading Roomů 09/19

V září bude rozpis Live Trading Roomů následující:

Swingové obchodování:
pondělí 2.9. od 17:00
úterý 10.9. od 09:00
pondělí 16.9. od 17:00
pondělí 23.9. od 17:00
pondělí 30.9. od 17:00

Intraday obchodování:
čtvrtek 12.9. od 08:30
úterý 17.9. od 8:30
úterý 24.9. od 8:30

Záznamy budete mít v klientské sekci.

Úspěšné září přeje
FinMentor

 

Rozpis Live Trading Roomů 08/19

Aktuální termíny Live Trading Roomů na srpen 2019.

pondělí  12.8.   17hod swing live room

pondělí 19.8.    17hod swing live room

pondělí 26.8.  17hod swing live room

pondělí 2.9..  17hod swing live room

 

Swing Club týdny 28 a 29

I tohle patří k tradingu! V prvé řadě prosím omluvte kratší výpadek aktualit, někdy je třeba i dovolená. Ale pojďme se podívat, co se v našem Swingovém Clubu událo v posledních dvou týdnech...

V týdnu 28 můžete vidět, že se trhy dostaly k 8 našim predikovaným úrovním. 2 z nich jsme zrušili pro otočku dříve - jedna z úrovní nás nenabrala o 2 pipy a dala plný profit. Na dalších dvou úrovních proběhl výstup u BE z důvodů špatného vývoje trhu. Pak máme jednu stopku  dokupové pozice a 3 profity. Celkem tedy 63 pipů v zisku.

Ve 29. týdnu se našim pozicím příliš nedařilo, ale i to je trading a málokdo Vám tohle ukáže. Pro začínající tradery tohle může být frustrující, ale pokud víte, že jste několik týdnů předtím z trhu tahali nadprůměrné zisky, krátké ztrátové období Vás nesmí mrzet, ani frustrovat, protože k tradingu prostě patří. Celkem jsme měli trh u 6 predikovaných obchodních příležitostí, bohužel 4 z nich se otočily o kousek před naším vstupem a dávaly profit. Ty zbylé dvě, které nás skutečně nabraly, šly bohužel do ztráty a končily na Stop Losse. Celková ztráta dvacátého devátého týdne tedy -54 pipů.

Celkově se ale držíme v dlouhodobém průměru nad 200 pipy měsíčně, což i při malých pozicích udělá pěkný přivýdělek ;-) Vzhůru tedy do dalšího týdne.

Jirka

FinMentor Team

Swingy 27.týden 10 obchodů, 150 pipů, jen jedna ztráta!

A Swing Club pokračuje v jízdě!

Po minulém týdnu, kdy jsme přidali 99 pipů zisku jsme v tomto týdnu přidali dalších 149! Žádný náhodný jeden ziskový obchod, ale na deseti realizovaných obchodech pouze jedna ztráta! Zbytek profity nebo uřízené Break Even - zavření okolo nuly při nepříznivém vývoji. Několik predikovaných obchodů se také nerealizovalo z důvodu testu do oblasti blízké vstupu a následnou reakcí k predikovanému Profit Targetu. V takovém případě obchodní úrovně znovu neobchodujeme.

Na výpis tento týden uzavřených obchodních příležitostí, které jsou všechny dopředu predikovány v našem Swing Clubu, se můžete podívat zde.

Ještě se vrátím k výpisu z platformy se ziskem 2200 USD z minulého příspěvku - náhled zde. Všimli jste si, že na měnovém páru GBPNZD nedošlo k vyplnění celých dvou lotů, ale jen 1,34 lotu? Nebylo to tím, že by tam byla menší pozice. Prostě byl level stanoven tak přesně, že přímo na něm došlo k otočce, dokonce se ani nestihly vyplnit všechny čekající příkazy. I tohle umí volume at price, neboli objem na ceně. Někdy je to až k vzteku :-)

Každopádně za dva týdny jsme přidali suma sumárum 250 pipů zisku, což i s malou pozicí začátečnických účtů - 0,2 lotu, přidává cca 500 USD. Tedy více než například cena kurzu Swing Basic. Kde je tedy potom hodnota předávaných informací?

Pěkný zbytek víkendu,

Jirka, FinMentor Team

Zdravím po týdnu opět ze světa swingů!!!

Daří se nám udržet super výsledky! Minulý týden jsme zakončili na 99 pipech zisku, všechno z predikovaných levelů ze swing klubu, které máte v klientské sekci k dispozici vždy předem! Jsem rád, že jste šli swingy se mnou, protože probuzení z neděle na pondělí bylo pro všechny členy swing klubu obzvláště příjemné! 4 trejdy, které byly otevřeny i zavřeny ještě před pondělním ránem znamenaly krásných 105 pipů a 1500 usd zisku! Na screenshot z platformy můžete mrknout na obrázku. A když jsme byli takhle dobře naladěni, přidali jsme v průběhu dne ještě další 2 swingy, takže celkový výsledek pondělního tradingu je 156 pipů a přes 2200 usd zisku!

Gratuluji všem členům swing klubu k tomu, kteří  již prvního července měli vyděláno na letní dovolenou, nebo říjnový Trading Holiday (tradingholiday.finmentor.cz), nebo prostě a jednoduše na celý SWING BASIC I SWING PROFESIONÁL DOHROMADY.

Výpis z obchodního účtu

Fajn léto přeji, za FinMentor tým,
Tom

5 dní tradingu, horké kádě, tropicland a rum!

Čas dovolených je tady, ale nebude Vám chybět dovolená na konci října? Pojeďte s námi na 5 dní plných teorie i praxe v tradingu, živé obchodování a pak relax v krásném wellness hotelu v alpském stylu! Místa stále ubývají a zbývá jich už jen 7;-) 

Kdo chce hromadu tradingové teorie, zpětnou vazbu z praxe a Live Trading dopředu ohlášených obchodních příležitostí a k tomu skvělý relax v nádherném wellness hotelu se skvělou kuchyní, horkými káděmi a simulací tropického ostrova, jede s námi na Trading Holiday 2019 !!!

Facebook události ZDE

Pro více info klikni ZDE

SWINGY OPĚT V AKCI

Ahoj všem traderům!!! Po minulém týdnu plném fundamentů, vyhlašování sazeb a projevů předních představitelů centrálních bank máme swingy opět v akci. Minulý týden jsem se držel mimo trhy, ne vždy být v trhu a mít více obchodů znamená vydělat více peněz. Pár nachystaných levelů nám sebrali, ale od tohoto týdne jedou swingy opět naplno!!! Dnes 4 swing obchody s celkovým výsledkem 2 zisky a 2 krát skreč na Break Even. Celkový výsledek 50 pipů na 2 lotech swingů znamená příjemných 1000 usd na začátek týdne. Tak pojďme makat dál, ať využijeme toho, že jak u Intraday, tak u swingů trhy teď krásně levely respektují a dávají pěkné profity.

 Za FM team, Tom

Swing Club

Další myšlenkou z vašich řad je Swingový Club.  Hledali jste možnost, jak u tradingu trávit minimum času. Swingové obchodování tohle do značné míry naplňuje. Oproti intradennímu obchodování zcela určitě. Obchodní příležitosti se zadají do platformy formou limitních příkazů a následně čekají na vyplnění. Často je vůbec není třeba řídit a stejně často tu možnost ani nemáte, jelikož především u asijských cross párů často dochází k realizaci v noci. Časová dotace takové tradingu je tedy minimální. 

Nicméně příprava a vyhledávání správně robustních obchodních příležitostí na všech cross párech naproti tomu zabere dle zdatnosti cca 2-3 hodiny 1-2 x týdně.  Že na to nemáte čas? My ano a děláme to pravidelně.  Všechny tyto pravidelně aktualizované edukativní obchodní příležitosti pak naši studenti měli k dispozici na našem webu.  Aktualizace ohledně otevření a řízení obchodů jsme pak zasílali přes aplikaci rovnou do jejich telefonů. 

Nyní tato možnost bude pro všechny naše studenty, včetně studentů dostupnějších videokurzů! 

V rámci Swingového Clubu Premium dostanete i přístup ke Swingovému Live trading Roomu, kde budete moci živě sledovat přípravy nových obchodních příležitostí a kde si okomentujeme i zrealizované obchody za poslední týden. Co jiného by Vás mohlo posunout dál, než živé komentáře reálných situací!

 

Nový web s videokurzy

Finmentor je s Vámi téměř tři roky a za tu dobu jste nás posunuli o kus dopředu! Práce s klienty, kteří se často již během prvního půl roku dostanou do zisku a pak je konstantně drží dál je motivující pro další práci. 

Bohužel náš čas při osobním mentoringu není úplně zadarmo, dostáváme tedy neustále dotazy, zda bychom neučili jenom nějakou část, nebo zda nepřemýšlíme o variantě levnější formy videokurzů. Dlouho jsme se tomuto trendu bránili, protože bez osobní vazby na klienty nemáme takový dosah. Nicméně tlak z vaší strany roste úměrně tomu, jak FinMentor začíná být vidět, často hlavně z osobních referencí našich klientů.

Rozhodli jsme se tedy, že Vám vyjdeme vstříc a v rámci nového webu připravíme ještě dva videokurzy na swingové obchodování. Swingové obchodování má výhodu ve výrazně nižší časové dotaci. A jelikož většina z vás začíná při práci, tohle může být ideální cesta, jak se s burzou seznámit a od úplných začátků se dostat k profesionálnímu obchodování. 

Půjde o jeden velmi dostupný  kurz, kde vás naučíme všechny potřebné základy k tomu, abyste se byli schopni připojit ke komunitě našich studentů VIP mentoringu a byli jste společně s námi schopni obchodovat naše swingové levely prezentované v rámci edukativního Swing Clubu. Tento videokurz je rozumným vstupem do světa burzy, kde kromě základních, běžně dostupných informací, vám ukážeme i svět profesionálního obchodování založeného na práci s objemem, který je v tradingu naprosto klíčový. Dostanete se k námi připravovaným obchodním úrovním včetně  podpory našich online komentářů přímo ve vašem telefonu.

Druhý video kurz bude už o profesionálním vzdělání. Provedeme vás profesionálními nástroji, které používáme.  Dostanete možnost osobních zpětnovazebných konzultací a rovněž přístup do Swing Clubu Premium, kde budete mít přístup k našemu Swingovému Live Trading Roomu, kde živě uvidíte přípravy obchodních příležitostí a komentáře ke zobchodovaným úrovním. Po tomto kurzu byste měli být schopni dosahovat konzistentních výsledků. Pokud by náhodou ne, budete mít naši podporu, abychom Vám pomohli se ke konzistentní ziskovosti dostat.

Práce na videokurzech je ale velmi mnoho – řádově desítky hodin videí, buďte tedy prosím trpěliví. Jsme tradeři, ne youtubeři, chvíli nám to tedy trvá. Budeme spouštět až v momentě, kdy si budeme jisti, že dostanete všechny informace, které na daném levelu k obchodování potřebujete.